Окончателното ръководство за BUBARSTVO

Окончателното ръководство за Bubarstvo

Окончателното ръководство за Bubarstvo

Blog Article

Парадоксът е, че в Европейския съюз има държави, които се възползват от схеми за подпомагане на бубопроизводството.

Сензационни сателитни СНИМКИ от брилянтната военна операция на Киев, унищожила най-милото на Русия

Домашното добиване на коприна става по твърде примитивен начин, повтаряйки древния опит в свилоточенето. Неголямо количество пашкули (около килограм) се изсипват в казан с вряла вода. Като омекнат, се разбъркват с дръвце или метличка, за да се захванат нишките от пашкулите. Те се изтеглят внимателно и се полагат върху гладка повърхност (синия, софра, тава), посипват се с пясък, за да не се объркат.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Родината на коприната и копринените буби е Китай. Още в древността, те успяват да развият този отрасъл и да го направят един от техните най-печеливши. Понеже е било наистина доходоносно, в Китайската империя то се дава само на най-привилегированите семейства, които налагат монопол върху дейността.

ИТН и „Възраждане“ хвърлиха политическа бомба! Коалират се за изборите, но... СНИМКИ

“, каза тя. Затова именно тор от копринени буби била използвана за възстановяне на почвата в миналото, когато в Китай имало много сериозен проблем с почвеното плодородие.

Сурова коприната за текстилната индустрия е основният, но не единствен краен продукт от това производство. Суровата коприна е изключително чист, естествен продукт, който се използва в много индустрии по света от векове.

Дезинфекцират се помещенията за бубохранене, както и местата за съхранение на черничевия Бубарство лист и площадката/ помещението за подготовка на храната.

Агропрогноза: Температурите ще бъдат над климатичните норми

„Текстилен Клъстер Коприна“ планира засаждане на нови черничеви градини в Северозападна България

Поради благоприятните климатични условия, тази дейност се е практикувала най-вече в района на Хасково. Известно е, че българите от този район са продавали пашкулите си на търговци от Одрин и Солун.

Предоставяне на невкоренени и вкоренени черничеви резници и готови фиданки от районираните в производството високопродуктивни черничеви сортове;

За модел в овцевъдството разказва фермер от Велики Преслав Следващо видео

Report this page